top of page

להורדת אפליקצית הוולטרים

המרכזים הלוגיסטיים:

דרך אילת 23 א', תל אביב                    

יפו 216, ירושלים

דרך העצמאות 45, חיפה

משרדי החברה:

המלאכה 8, תל אביב

 יפו 216, ירושלים 

המשך לכתבות נוספות

שאלות נפוצות

כשההכנסות הצפויות מגיעות ל100,000 ₪ בשנה. במצב כזה, מרבית הסיכויים שרואה החשבון יגבה שכר טרחה נמוך. אגב, הרבה מתבלבלים וחושבים שעוסק פטור לא חייב במס הכנסה ואינו יכול להכניס הוצאות לרווח השנתי שלו. זו טעות נפוצה, עוסק פטור עשוי לשלם מיסים ודמי ביטוח לאומי (ואפילו לא מעט). בהתאם, רשאי להכין דוח רווח והפסד ולדרוש הוצאות אשר מקטינות את חבות המס שלו.

מתי משתלם להיות עוסק פטור?

צופים הכנסות של בין 15,000 ל- 20,000 ₪ בחודש? עוסק מורשה זו ככל הנראה החלופה הכי טובה עבורכם. שליח שנוסע על קטנוע/אופנוע/רכב (בקיצור יש לו הוצאות רכב) עשוי להגיע בקלות להוצאות בסך 10,000 ₪ בשנה. בשל מדרגות המס הגבוהות בצפי ההכנסות הנ"ל, יש ערך עצום לאותן הוצאות בסך 10 אלפי ₪, שמייצרות קיטון של 5,000 ₪ בשנה בשל חסכון במס ודמי ביטוח לאומי. זאת, מבלי לקחת בחשבון את החסכון בשכר טרחה של רואה חשבון לעומת חברת קבלן במקרה זה.

מה לגבי עוסק מורשה? מתי משתלם?

לכל עסק יש תוקף של הספרים המנוהלים במס הכנסה. 

באפשרותך להיכנס ללינק ולהזין את מספר העוסק שלך ולהיות מעודכן בפרטי העסק המעודכנים במס הכנסה. 

לתשומת לבך, העמודה הרלוונטית עבורך היא עמודת ״שירותים ונכסים״ בה תוכלו למצוא את הפרטים עבור אחוז ניכוי המס במקור של

העסק שלך.

אם בעמודת ״שירותים ונכסים״ לא מופיע כלום או מופיע ״איקס״ אדום (בפרטי העסק שלך)המשמעות הינה שאין לך אישורים בתוקף, אנו נצטרך להוריד 30% ניכוי מס מתשלומך לפי תקנות מס הכנסה, מוזמנים לקרוא עוד על הנושא באתר כל זכות.

שימו לב,תשלום המס לא נעלם, בסוף השנה מס הכנסה מתקזז איתך ואפילו ייתכן ויבצע אליך החזר מס במידה ושילמת מיסים גבוהים מדי ברמה שנתית. 

מומלץ לפנות לרואה חשבון/למס הכנסה על מנת לחדש את האישורים.

מה זה אישור ניהול ספרים?

הכוונה לאחוזי מס קבועים שנקבעו ע״י מס הכנסה אשר מנוכים לך בעת כל תשלום לטובת העסק שלך. 

מדובר במקדמות מס הכנסה שבעל העסק משלם בכל תשלום על מנת לא לצבור חוב מס לסוף השנה. ניכויים אלו יחושבו בסוף השנה ויגרמו להפחתה של תשלום המס הכולל, כך אם בסוף שנת המסיתברר כי הורידו לך מתשלומך יותר מס ממה שהיה צריך בהתאם להכנסות השנתיות שלך, מס הכנסה יבצע החזר מס. כלומר - תשלום המס הזה לא נעלם ולא מתבצע ״סתם״. אם יהיה צורך - אפילו יוחזר אליך בסוף שנת המס על ידי מס הכנסה!

ניתן לבקש מרואה החשבון/ מייצג שלך להגיש בקשה לפטור מניכוי מס במקור ממס הכנסה.

מה זה ניכוי מס במקור?

אתם לא נביאים אבל צריך להבין את המשמעות של מה יקרה אם לא תעשו זאת כלל. מס הכנסה ודמי ביטוח לאומי לעצמאים מחושבים ברמה השנתית. דמיינו מצב שהגדרתם הכנסות נמוכות ובהתאם אתם משלמים כמקדמה חודשית, נניח 1,000 ₪ בחודש. בסוף השנה ההכנסות התבררו כגבוהות משמעותית ועליהן הייתם צריכים לשלם מקדמות בסך 2,000 ₪ בחודש. כעת ביטוח לאומי ירצה את ההפרש בסך 1,000 ₪ - 12,000 ₪. מומלץ לדווח על הכנסה קצת גבוהה משאנחנו חושבים-מקסימום ביטוח לאומי יחזירו לנו את הכסף.

כששואלים אותי בביטוח לאומי מה צפי ההכנסות השנתי שלי, איך לענות?

גם מס הכנסה מחשבים באופן שנתי וגם שם מומלץ בחום להקפיד לעשות תחזית מדויקת ככל הניתן כדי לשלם מקדמות. קיימת אפשרות שוולט ינכו לכם מס ויעבירו ישירות למס הכנסה מבלי שתצטרכו להתעסק בזה! זה נקרא ניכוי מס במקור. מס הכנסה כבר יבקשו אישור כזה – רואה החשבון יכול להשיג לכם אותו

וכששואלים אותי מה צפי ההכנסות במס הכנסה, מה לענות?

כן, למעשה במצב כזה יש שני גורמים מהם אתם מקבלים תשלום. המעסיק הקיים במקום בו אתם שכירים, והעוסק העצמאי שלך בו מתקבלת התמורה עבור השירותים שאתם מספקים לוולט.

מה חשוב לדעת? חשוב לעשות תיאום מס על מנת שמס הכנסה לא יוריד לך מס הכנסה גבוה משני מקומות הפרנסה אלא יתחשב בך. ניתן בקלות לעשות זאת דרך אתר האינטרנט של רשות בלינק הבא.

אני עובד היום כשכיר במקום אחר, מותר לי להיות וולטר ולקבל תשלום מוולט במקביל?

אין מניעה להיות עצמאי בכמה תחומים שתרצו! העסק הוא שלך בלבד. 

אני חולם לפתוח עסק במקביל לשירותים שאני מספק לוולט, אפשרי?

נכון, בהיותכם וולטרים אתם מספקים שירותי משלוחים לוולט - וולט היא הלקוח שלכם.

אבל לשמחתכם הרבה אין צורך להוציא קבלות בשל כך. וולט מנהלת עבורכם פנקס קבלות אלקטרוני העומד בהוראות ניהול ספרים של רשות המיסים. חשוב, אם אתם עוסקים בתחום נוסף או יש לכם יותר מלקוח אחד, רצוי להתייעץ עם רואה חשבון כי ללקוח האחר ככל הנראה כן תצטרכו להוציא קבלות.

שמעתי שצריך להוציא קבלות כשמקבלים כסף מלקוח, מה עושים בעצם?

bottom of page