top of page

המדריך לעצמאי/ת

עצמאים יקרים, אנחנו שמחים שבחרתם בשיתוף פעולה עם וולט.

בעידן וירטואלי בו הכל מתנהל דרך המחשב והטלפון, היכולת להיות עוסק עצמאי שתמיד נמצא בשליטה על ההכנסות וההוצאות שלו, קלה מאי פעם. המדריך הבא יעזור לך עם טיפים ומידע לשלבי פתיחת העסק או ניהולו השוטף!

יש לי עסק עצמאי, איך מנהלים אותו?

כל הפרטים על ניהול תיק עצמאי

פתיחת עסק עצמאי, איך עושים את זה?

יש לי מלא שאלות, אשמח לקבל תשובות

שאלות נפוצות על עסק עצמאי
 • רישום בביטוח לאומי

  ממלאים ומגישים טופס 6101

  שימו לב- לאחר בדיקת פרטיכם, ביטוח לאומי יקבע מהו הסכום החודשי שתצטרכו לשלם, את העדכון תקבלו דרך המייל.

  רישום במע”מ

  ממלאים ומגישים טופס 821

  רישום במס הכנסה

  ממלאים ומגישים טופס 5329

  שימו לב - את כל השלבים האלו רואה חשבון / פלטפורמה דיגיטלית יכול לבצע עבורכם! וכן אתם יכולים לבצע זאת בעצמכם דרך האינטרנט

 • פתיחת עסק עצמאי דרך פלטפורמות אלו לוקחת מספר ימים - אנו נעדכן אתכם מה הוא הזמן הנכון מבחינת תהליך הרישום בוולט לפתיחת העסק העצמאי.

  ​​* וולט אינה אחראית בקשר לשימוש שלכם בפלטפורמות של אותן חברות או לקשר שלכם איתן, ובכלל זה לנכונות הדיווחים והמידע שיימסר להן מכם. האחריות הבלעדית בקשר עם אותן פלטפורמות והשימוש בהן וכן בהענקת השירותים מכוחן ומול הרשויות השונות (לרבות ייצוג מול הרשויות, פתיחת תיקים, רישום, ביצוע תיאומי מס, הגשת דוחות שנתיים והצהרות הון, שירותי הנהלת חשבונות וכיוצא בזה שירותים) תהיה מוטלת על אותן חברות.

  אנחנו שמחים להציג לכם בפעם הראשונה פלטפורמות לפתיחת וניהול עסק עצמאי שהותאמו עבור הוולטרים בשיתוף עם חברות Keep ו-iCount , חברות טכנולוגיה ישראליות שעוסקות בהנהלת חשבונות דיגיטלית. 

  הפלטפורמות נוחות, קלות לשימוש, ועושות הכל- החל מלפתוח תיק עצמאי ועד לדיווח של דו״ח שנתי בסוף השנה.

  והמחיר? אנחנו מתרשמים שגם הוא אטרקטיבי…

  הפתרון עוצב בחשיבה על צרכי הוולטרים.

  מוזמנים להיכנס ללינקים הבאים ולשמוע עוד על הפלטפורמות החדשות לניהול העסק העצמאי שלכם.

  אילו פלטפורמות זמינות לוולטרים?

  1

  נרשמים לאחת הפלטפורמות דרך האתר

  2

  עונים על כמה שאלות קצרות ושולחים צילומי ת.ז. ורשיון

  3

  ממתינים לקבלת המסמכים

  4

  מקבלים אישורי הרשמה מהרשויות

  תהליך הרשמה פשוט

  אנחנו מתרגשים לספר שלהיות עצמאי במציאות של היום נהיה קל מאי פעם.

  כיום יש 3 דרכים שונות לפתוח עסק עצמאי:

  1. בעצמך דרך הגופים הממשלתיים השונים

  2. בעזרת רואה חשבון

  3. בעזרתן של פלטפורמות דיגיטליות

  היום בעידן הדיגיטלי, יש אפשרויות פשוטות ונוחות להיות בשליטה על ההכנסות שלכם ולהתנהל כעצמאיים!

  איך? אתם שואלים?

  כיום קיימות פלטפורמות ייחודיות לניהול ופתיחת עסק עצמאי המתאימות לצרכים של הוולטרים המספקים שירותי משלוחים על גבי הפלטפורמה של וולט, כל זה במחירים סופר אטרקטיביים.

   

  מה זה אומר?

  זה אומר שאתם תוכלו, במידה ותרצו כמובן, פשוט להירשם לאחת מהפלטפורמות האלו - ומשם - תקבלו את כל העזרה שאתם צריכים על מנת להתנהל כעצמאים.

  מפתיחת תיק, ניהול שוטף ועד טיפול במסמכיאדה. הכל בצורה אינטראקטיבית, טכנולוגית, קלה ומובנת, ובעיקר - מותאמת לצרכים שלכם - הוולטרים.

   

  שווה גם להגיד על הדרך שכעצמאים אתם יכולים לדווח על הוצאות מוכרות, כמו דלק, הוצאות טלפון, תחזוקה או קנייה של כלי הרכב, ועוד הוצאות רבות ובכך להתקזז אל מול ההכנסות שלכם.

 • לאחר פתיחת התיק בשלושת גופים אלו וקבלת כל המסמכים והאישורים הדרושים יש לכם עסק עצמאי!

  מזל טוב! עכשיו, עליכם להודיע לנו דרך הצ׳אט באפליקציה שהעסק פתוח.

  המסמכים שתצטרכו למסור לנו הם:

  1. 1. תעודת עוסק (אותה תקבלו ממע״מ)

  2. 2. תעודת ניכוי מס במקור (אותה תקבלו ממס הכנסה)

  3. 3. אישור ניהול חשבון (של חשבון הבנק שלכם על מנת שנוכל להעביר לכם כסף)

  4. 4. צילום תעודת זהות

 • דיווחים למע"מ

  דיווחים אלו ניתן לבצע עצמאית בעזרת רואה החשבון או באופן אוטומטי דרך הפלטרפורמה הדיגיטלית.

  בעלי עסקים מחויבים להגיש דו”ח שנתי על הכנסותיהם והוצאותיהם לשנת המס שחלפה.

  הדיווח לרשויות המס יכול לעיתים להיות מורכב. רצוי לפנות לקבלת ייעוץ ברשות המסים או להיעזר בגורמי מקצוע כגון יועצי מס, רואי חשבון או עורכי דין.

  מקדמות לרשויות

  על בעל עסק עצמאי (פטור/מורשה/חברה בע״מ) יש לשלם לרשויות השונות - מס הכנסה וביטוח לאומי, תשלומים אלו מבוצעים בדר״כ באמצעות תשלום חודשי של מקדמות.

  סכום המקדמות נקבע על ידי פקידי השומה השונים. מקדמות אלו נקבעות ע״פ שנת הפעילות הקודמת או הערכה של ההכנסה הצפויה בשנה הנוכחית, בסוף שנה עשויים להעשות קיזוזים ע״י הרשויות לפי הצורך

 • דיווחים למע"מ

  כחלק מהיותכם בעלי עסק, מס הכנסה מכיר בהוצאות שונות של העסק כהוצאות מוכרות שמקוזזות מהכנסות העסק לצורך חישוב המס הנדרש!

  כמובן שישנן הוצאות שלמרות שהן הוצאות בייצור הכנסה(הוצאות לטובת העסק), לא יוכרו באופן מלא, אלא רק באופן חלקי. עבור כל עסק רשימה זו משתנה ותלויה בעסק ובסוג הוצאה, רואה החשבון שלכם ינחה אתכם באופן פרטני המתאים לכם!


  פירוט ההוצאות המוכרות לוולטרים

  • דלק

  • אחזקת רכב - טיפולים תיקונים, צמיגים, וכו' 

  • רכישת כלי תחבורה - אופנוע, קטנוע, אופניים וכו׳ (הכרה חלקית)

  • אגרות - רישיון רכב, ביטוח מקיף/חובה

  • ציוד רכיבה - קסדות, מעיל וכו'

  • טלפון - סלולרי, קו טלפון

  • קרן השתלמות, קרן פנסיה, פנסיה - כפוף לתקנות

   

  יש לשמור במהלך השנה את כל הקבלות וחשבוניות בשל ההוצאות שלכם ולדווח אותן באופן שוטף לרואה החשבון/לפלטפורמת ניהול העסק שלך. זה שווה כסף!

 • חשבוניות

  אנו ב ״Wolt״ נשמש כמיופי הכח של העסק לצורך הנפקת קבלות/חשבוניות מס בשם העסק שלך עבור השירותים שאתם מספקים ל ״Wolt״.

  כלומר, בכל מועד תשלום, אנחנו ננפיק באמצעות מערכת חשבוניות דיגיטליות, קבלה/חשבונית מס עם פרטי העסק שלך עבורנו (חברת ״Wolt״ בעצם משמשת כלקוח של העסק שלך).

  לידיעה: אנחנו פותחים ברצף סידורי של קבלות/חשבוניות מס שמתחיל מסדרת מספרים מאוד גבוהה, וזאת על מנת שלא יהיה סיכוי להתנגשות הרצף המספורי של חשבוניות אלו עם הרצף הקיים של העסק שלך.

  מדובר במערכת חשבוניות דיגיטלית שמורשית ע״י משרדי מס הכנסה ומע״מ לצרכים פיננסים. את העתקי חשבונית אנו שולחים לאימייל שאיתו את/ה רשום/מה באפליקציה.

  כל שעליך יהיה לעשות לגבי הקבלות/חשבוניות הוא לוודא שקיבלת אותן ולהעביר אותן בכל פעם לרואה החשבון/ פלטפורמה טכנולוגית/ לשמור לתיעוד אצלך אשר ידווחו אותן לרשויות השונות.

 • קיימת חשיבות רבה להפקדה לפנסיה בשל היות מקור הכנסה זה מקור הכנסה בלעדי בגיל פרישה. במילים אחרות לא נהנה בעתיד על מה שלא נפקיד היום!! אין גיל מוקדם להתחיל הפקדה לפנסיה- עברת את גיל 18 – יש לוודא הפרשות פנסיה.

  כיום קיימת חובה על עצמאיים להפריש תשלומים לקרן פנסיה.

  על מנת לעמוד בדרישות של פנסיה יש לפנות לסוכן ביטוח או לחברת ביטוח ישירות ולבקש לעשות פנסיה לעצמאים.

*המידע במדריך זה מוגש כמידע כללי בלבד, לצרכי נוחות ונגישות, ואין לראות בו משום יעוץ משפטי, פיננסי או אחר, או משום המלצה, חוות דעת או כדי להחליף את הוראות החוק. השימוש במידע הינו באחריות המשתמש בלבד ואין בו כדי להטיל על וולט אחריות כלשהי. המידע אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ אישי מגורמים מוסמכים.

 • כשההכנסות הצפויות מגיעות ל100,000 ₪ בשנה. במצב כזה, מרבית הסיכויים שרואה החשבון יגבה שכר טרחה נמוך. אגב, הרבה מתבלבלים וחושבים שעוסק פטור לא חייב במס הכנסה ואינו יכול להכניס הוצאות לרווח השנתי שלו. זו טעות נפוצה, עוסק פטור עשוי לשלם מיסים ודמי ביטוח לאומי (ואפילו לא מעט). בהתאם, רשאי להכין דוח רווח והפסד ולדרוש הוצאות אשר מקטינות את חבות המס שלו.

 • צופים הכנסות של בין 15,000 ל- 20,000 ₪ בחודש? עוסק מורשה זו ככל הנראה החלופה הכי טובה עבורכם. שליח שנוסע על קטנוע/אופנוע/רכב (בקיצור יש לו הוצאות רכב) עשוי להגיע בקלות להוצאות בסך 10,000 ₪ בשנה. בשל מדרגות המס הגבוהות בצפי ההכנסות הנ"ל, יש ערך עצום לאותן הוצאות בסך 10 אלפי ₪, שמייצרות קיטון של 5,000 ₪ בשנה בשל חסכון במס ודמי ביטוח לאומי. זאת, מבלי לקחת בחשבון את החסכון בשכר טרחה של רואה חשבון לעומת חברת קבלן במקרה זה.

 • לכל עסק יש תוקף של הספרים המנוהלים במס הכנסה. 

  באפשרותך להיכנס ללינק ולהזין את מספר העוסק שלך ולהיות מעודכן בפרטי העסק המעודכנים במס הכנסה. 

  לתשומת לבך, העמודה הרלוונטית עבורך היא עמודת ״שירותים ונכסים״ בה תוכלו למצוא את הפרטים עבור אחוז ניכוי המס במקור של העסק שלך.

  אם בעמודת ״שירותים ונכסים״ לא מופיע כלום או מופיע ״איקס״ אדום (בפרטי העסק שלך)המשמעות הינה שאין לך אישורים בתוקף, אנו נצטרך להוריד 30% ניכוי מס מתשלומך לפי תקנות מס הכנסה, מוזמנים לקרוא עוד על הנושא באתר כל זכות.

  שימו לב,תשלום המס לא נעלם, בסוף השנה מס הכנסה מתקזז איתך ואפילו ייתכן ויבצע אליך החזר מס במידה ושילמת מיסים גבוהים מדי ברמה שנתית. 

  מומלץ לפנות לרואה חשבון/למס הכנסה על מנת לחדש את האישורים.

 • הכוונה לאחוזי מס קבועים שנקבעו ע״י מס הכנסה אשר מנוכים לך בעת כל תשלום לטובת העסק שלך. 

  מדובר במקדמות מס הכנסה שבעל העסק משלם בכל תשלום על מנת לא לצבור חוב מס לסוף השנה. ניכויים אלו יחושבו בסוף השנה ויגרמו להפחתה של תשלום המס הכולל, כך אם בסוף שנת המסיתברר כי הורידו לך מתשלומך יותר מס ממה שהיה צריך בהתאם להכנסות השנתיות שלך, מס הכנסה יבצע החזר מס. כלומר - תשלום המס הזה לא נעלם ולא מתבצע ״סתם״. אם יהיה צורך - אפילו יוחזר אליך בסוף שנת המס על ידי מס הכנסה!

  ניתן לבקש מרואה החשבון/ מייצג שלך להגיש בקשה לפטור מניכוי מס במקור ממס הכנסה.

 • אתם לא נביאים אבל צריך להבין את המשמעות של מה יקרה אם לא תעשו זאת כלל. מס הכנסה ודמי ביטוח לאומי לעצמאים מחושבים ברמה השנתית.

   

  דמיינו מצב שהגדרתם הכנסות נמוכות ובהתאם אתם משלמים כמקדמה חודשית, נניח 1,000 ₪ בחודש. בסוף השנה ההכנסות התבררו כגבוהות משמעותית ועליהן הייתם צריכים לשלם מקדמות בסך 2,000 ₪ בחודש. כעת ביטוח לאומי ירצה את ההפרש בסך 1,000 ₪ - 12,000 ₪.

   

  מומלץ לדווח על הכנסה קצת גבוהה משאנחנו חושבים-מקסימום ביטוח לאומי יחזירו לנו את הכסף.

 • גם מס הכנסה מחשבים באופן שנתי וגם שם מומלץ בחום להקפיד לעשות תחזית מדויקת ככל הניתן כדי לשלם מקדמות. קיימת אפשרות שוולט ינכו לכם מס ויעבירו ישירות למס הכנסה מבלי שתצטרכו להתעסק בזה! זה נקרא ניכוי מס במקור.

   

  מס הכנסה כבר יבקשו אישור כזה – רואה החשבון יכול להשיג לכם אותו.

 • כן, למעשה במצב כזה יש שני גורמים מהם אתם מקבלים תשלום. המעסיק הקיים במקום בו אתם שכירים, והעוסק העצמאי שלך בו מתקבלת התמורה עבור השירותים שאתם מספקים לוולט.

  מה חשוב לדעת? חשוב לעשות תיאום מס על מנת שמס הכנסה לא יוריד לך מס הכנסה גבוה משני מקומות הפרנסה אלא יתחשב בך. ניתן בקלות לעשות זאת דרך אתר האינטרנט של רשות בלינק הבא.

 • אין מניעה להיות עצמאי בכמה תחומים שתרצו! העסק הוא שלך בלבד.

 • נכון, בהיותכם וולטרים אתם מספקים שירותי משלוחים לוולט - וולט היא הלקוח שלכם.

  אבל לשמחתכם הרבה אין צורך להוציא קבלות בשל כך. וולט מנהלת עבורכם פנקס קבלות אלקטרוני העומד בהוראות ניהול ספרים של רשות המיסים. חשוב, אם אתם עוסקים בתחום נוסף או יש לכם יותר מלקוח אחד, רצוי להתייעץ עם רואה חשבון כי ללקוח האחר ככל הנראה כן תצטרכו להוציא קבלות.

bottom of page